Pole rozmnażania we Francji: Na polach produkcji nasion żeńskie rośliny mateczne sterylne dla samców są sadzone obok męskich roślin matecznych zapylających w celu ukierunkowanego zapylania.

Solidni partnerzy. Solidne produkty

To, co najlepsze, dla nas jest jedynie wystarczająco dobre. Tylko pewna część zebranych ziaren spełnia nasze wymagania jakości. Po żniwach wybieramy wysokiej jakości nasiona według standardów jakości i dokładnie zaprawiamy je na różnych etapach przetwarzania. Pozwala to na zagwarantowanie osiągnięcia na polu wydajności odmian, którą zaprojektowano genetycznie.  

productimage general

Hodowla

Wymogi jakości obowiązujące kontrahentów rolników w branży przetwórstwa są niezwykle surowe w przypadku ciecierzycy i soi. Dzięki bliskiej współpracy z naszymi partnerami w zakresie hodowli jesteśmy w stanie spełnić te wymogi. Jako partner sprzedaży oferujemy naszym klientom wysokoplonujące odmiany nasion o doskonałych cechach genetycznych. Zapewniamy rozmnażanie, zaprawianie i pakowanie nasion na miejscu. Pozwala nam to na zagwarantowanie najlepszych warunków wstępnych, jeśli chodzi o zapewnienie optymalnych zbiorów roślin uprawnych.

Rozmnażanie

Optymalne warunki na polu podczas wzrostu ziaren są podstawą ich doskonałej jakości. Nasiona macierzyste są dostarczane przez naszego partnera spółkę Strube Research. Lokalni partnerzy następnie rozmnażają nasiona we Francji (Prowansja) i Włoszech (zachodnia dolina Po, Toskania). Klimat śródziemnomorski szczególnie sprzyja wzrostowi nasion. Możemy zapewnić najlepszą jakość, ponieważ zaprawianie i testowanie nasion macierzystych przeprowadza się według naszych standardów w Söllingen.

Granulowanie i przetwarzanie

Granulowanie ziaren buraka cukrowego Strube przeprowadza się zgodnie z indywidualnymi wymogami klientów. Jeśli chodzi o technologię granulacji, korzystamy z bezcennej wiedzy eksperckiej naszych partnerów. Nasiona są również zaprawiane środkami grzybobójczymi i owadobójczymi według konkretnych wymogów. Jesteśmy jednym z liderów na rynku w zakresie zaprawiania różnych roślin uprawnych. W naszej lokalizacji w Schlanstedt starannie zaprawiamy pszenicę, jęczmień, pszenżyto i groszek. Materiał siewny przedelitarny i elitarny naszych odmian pszenicy jest zaprawiany w Söllingen. Mamy także największy zakład zaprawiania żyta w grupie Saaten-Union Group z bardzo wysokimi mocami przerobowymi. W krótkim czasie jesteśmy w stanie zaprawić 5000 ton.

Produkcja

Nasiona to produkt naturalny: klimat, technologia zbiorów i genetyka mogą sprawić, że będą one niedojrzałe i niezdolne do kiełkowania. Na różnych etapach przetwarzania z zachowaniem najwyższej jakości do sprzedaży klientom wybieramy tylko najlepsze zebrane nasiona. W Söllingen rocznie z zachowaniem najwyższej precyzji zaprawia się nawet 3000 ton nasion buraków. Jedynie 20% pierwotnie oczyszczonego materiału spełni nasze standardy jakości i może zostać dalej przetworzone na potrzeby rynku. W wyniku tego nasi klienci otrzymują jednolite partie naszych odmian o stałej jakości, które gwarantują optymalne plony. Nasiona, które nie są wykorzystywane komercyjnie, są sprzedawane jako karma dla zwierząt.

Pole pszenicy z miejscowości Strube

Interesujące informacje

Badania

Opracowujemy zdrowe i wysokoplonujące odmiany przy zastosowaniu ultranowoczesnych technologii.

Aktualności i wydarzenia

Aktualności dotyczące Strube oraz jej produktów i wydarzeń.

Innowacje

Dzięki dużej sieci partnerów opracowujemy innowacyjne technologie mające zapewnić najwyższą jakość nasion.