Feldtage für Zuckerrübe

Opracowanie innowacyjnego rozwiązania dla robotów rolniczych

Niemiecka firma zajmująca się hodowlą nasion Strube D&S GmbH, centrum rozwoju Fraunhofer technologii rentgenowskiej EZRT oraz wiodący producent robotów rolniczych NAÏO-Technologies rozpoczynają nowe partnerstwo w dziedzinie robotyki polowej. Celem partnerstwa są innowacje techniczne dla zrównoważonego i zorientowanego na przyszłość rolnictwa.


Strube, Fraunhofer EZRT i Naïo Technologies wspólnie dążą do tego samego celu: wniesienia wkładu w zrównoważone metody rolnicze, które są zgodne z aktualnymi oczekiwaniami społecznymi, ekologicznymi i ekonomicznymi.

Dla Strube jest to kolejny krok w strategii korporacyjnej VisionBlue. „Strube jako odpowiedzialny plantator buraków cukrowych chce osiągnąć postęp nie tylko poprzez hodowlę, ale także dzięki nowym metodom uprawy. Jesteśmy przekonani, że rolnictwo precyzyjne i robotyka odegrają ważną rolę w odpowiednim sprostaniu wyzwaniom jutra ”- podkreśla Martin Reisige, dyrektor zarządzający Strube D&S GmbH.

Podpisując umowę o współpracy ze Strube, Naïo Technologies dzieli się swoją wiedzą w zakresie robotyzacji rolnictwa, która przynosi korzyści burakom cukrowym. „Opierając się na szanowanym doświadczeniu, które zdobyliśmy w sektorze warzyw i winorośli, cieszymy się, że możemy wykorzystać naszą wiedzę również w przypadku nowych upraw. Współpraca z firmą Strube zaowocuje mechaniczną kontrolą chwastów wspomaganą robotem na polach buraczanych. - wyjaśnia Aymeric Barthes, dyrektor zarządzający Naïo Technologies.

Długoterminowa współpraca między Fraunhofer EZRT i Strube doprowadziła do pomyślnego opracowania szerokiej gamy systemów badań buraków cukrowych. „Cieszymy się, że możemy wnieść nasze rozległe kompetencje w obszarach czujników poznawczych i sztucznej inteligencji (AI) w tej ważnej i przyszłościowej dziedzinie badań” - wyjaśnia prof. Randolf Hanke, szef Fraunhofer EZRT.

Współpraca ta podkreśla wspólne pragnienie wprowadzenia nowych metod zwalczania chwastów. Pierwsze rezultaty tego partnerstwa zostaną przedstawione w najbliższych miesiącach.

Logo wszystkich partnerów do współpracy: Strube D&S GmbH, NAÏO-Technologies und Fraunhofer-Entwicklungszentrum Röntgentechnik EZRT.
Source: Strube D&S GmbH

Mediacenter

Broszury

Interesujące fakty dotyczące produktów, Strube i naszego serwisu.

Obrazy

Tutaj możesz pobrać wybrane zdjęcia.

Wideo

Uzyskaj wgląd w tematyczny świat Strube.