Strube Saatzucht Züchtung: Zuckerrübe Gewächshaus

Naše kultivační práce

Naše úspěšná a nezávislá šlechtitelská práce vyžaduje přesnou znalost rostlin. To zahrnuje jejich genomy a vlastnosti v nich zabudované, jakož i jejich fenotypové vlastnosti a fyziologické způsoby funkce. Proto zkoumáme samostatně a zapojujeme se do projektů, v nichž jsou tyto základy dále zkoumány. Vyvíjíme nové testovací a screeningové metody, abychom byli schopni bezpečně rozpoznat rostliny odolné vůči chorobám a kvalitativně vylepšené rostliny.

Vyzbrojeni novými poznatky můžeme lépe vybrat rostliny a přesněji je kombinovat. Úspěšnost křížení kontrolujeme pomocí genetických a fenotypových markerů. Následuje několik generací zpětného křížení manuálně kastrací a opylení náročnými na pracovní sílu. Potom vybereme vhodné rostliny a rostlinné linie podle požadovaných šlechtitelských cílů.

Zdravé, ziskové, robustní

Požadavky, které naši zákazníci kladou na naše odrůdy, se v posledních letech neustále zvyšovaly. Odolnost proti chorobám a škůdcům v posledních letech nabývá na významu v rámci klasických šlechtitelských cílů.

Abychom vyhověli požadavkům, jsou naši kandidáti na rozmanitost testováni po dobu několika let na různých místech z hlediska výnosnosti. Místa testování představují potenciální oblast budoucího využití odrůd a odrážejí širokou škálu klimatických a půdních typů. To nám umožňuje spolehlivě zajistit vysoké výnosy i za proměnlivých klimatických podmínek. Teprve poté naši zákazníci zaregistrují odrůdy u příslušných regionálních úřadů pro testování a udělování ochrany odrůd rostlin. Celkově trvá několik let od křížení zdrojů do doby, kdy je odrůda nakonec povolena.

Logo Strube Research GmbH & Co. KG
productimage general

Portrét šlechtitele

V současné době šlechtíme cukrovou řepu a pšenici. Mnoho let výzkumných prací našich zaměstnanců obvykle stojí za každou novou rozmanitostí. Celý tým pracuje každý den s velkým nasazením a nejnovějšími vědeckými metodami na neustálém zlepšování výkonu odrůd a odolnosti vůči chorobám.

Dr. Michael Stange

Dr. Michael Stange

Zde najdete informace o Dr. Michael Stange, vedoucí cukrové řepy Research & Development ve Strube

Dr. Wessam Akel

Představujeme našeho hlavního šlechtitele pšenice: Dr. Wessam Akel.