Strube - BeetControl

BeetControl – nová aplikace Strube pro pěstitele cukrové řepy

BeetControl je aplikace pro chytré telefony, která umožňuje přesnou analýzu napadení listovými chorobami u cukrové řepy a prognózu dalšího vývoje napadení. Tato aplikace má pomoci zemědělcům správně posoudit situaci zamoření tak, aby mohli ve správný čas zahájit opatření na ochranu rostlin. Toto může umožnit omezení počet aplikací ošetření a optimalizovat používání přípravků na ochranu rostlin.

Aplikace využívá aktuální fotografie pole cukrové řepy a spojuje tyto informace s údaji o počasí, hodnocením rizikové oblasti a odolností konkrétní odrůdy cukrové řepy.

Model umělé inteligence implementovaný v aplikaci BeetControl poté určuje situaci zamoření, a to, jak se bude pravděpodobně vyvíjet na tomto místě. Aplikace pro tuto prognózu také používá předpověď počasí. Pokud byly v definované oblasti překročeny prahové hodnoty napadení souborem listových chorob, aplikace může pěstitele alarmovat prostřednictvím oznámení push. Tímto způsobem nabízí aplikace BeetControl každému zemědělci velmi individuální systém včasného varování pro jeho lokalitu pěstování.

Aktuální verze BeetControl již může poskytnout diagnózu a prognózu pro chorobou cercospora. V dalších aktualizacích bude možno aplikaci použít také k analýze dalších chorob, jako ramularia, padlí a rzi.

 

 

Aplikace se snadno a intuitivně používá.

BeetControl je nyní k dispozici pro operační systémy iOS a Android v různých jazycích: