Saatgutqualitätsforschung bei Strube

Základ pro dobrou úrodu

Osivo je základem pro vývoj rostliny. Je proto rozhodujícím faktorem, zda se bude vyvíjet genotypový výnos a jakostní charakteristiky tak, aby splňovaly požadavky našich zákazníků. Proto provádíme intenzivní výzkum. Zkoumáme morfologické, anatomické a fyziologické vlastnosti semen a jejich vliv na klíčivost a chování na poli.

Hledáme způsoby, jak tyto vlastnosti ovlivnit šlechtením a díky naší odborné znalosti jsme vyvinuli inovativní technologie a metody pro šlechtení a výrobu.

Vyvíjíme alternativní a inovativní analytické metody, abychom mohli spolehlivě posoudit naše semena. Používáme mimo jiné techniky automatizovaného čtyřrozměrného fenotypování, mikropočítačové tomografie a blízkého infračerveného spektrálního měření (NIRS). Pouze nejlepší kvalita je dostatečně dobrá - slabá kvalita semen je přesně identifikována a odfiltrována.

V multiplikaci zkoumáme vliv pěstitelských činností na vlastnosti semen a stabilizujeme a zvyšujeme výnos a kvalitu surového materiálu osiva. Našim zákazníkům nabízíme ty nejlepší odrůdy s vynikající kvalitou osiva.

 

Naše inovace

Logo Strube Research GmbH & Co. KG

To by vás mohlo zajímat

Šlechtění

V současné době šlechtíme cukrovou řepu a pšenice.

PhenoTest

Nová metoda: PhenoTest určuje klíčivost a vitalitu semene.

Biotechnologie

Zde najdete informace o našich biotechnologických postupech.